ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8358025
*
nr 835 8025
Spegel
Med konsolbord, rokokostil, höjd: 155 cm
Kondition: lagad stenskiva
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 juli 2013
kl 18:18:05
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/7 15:44:07
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsolbord rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
Kondition: lagad stenskiva
nr 835 8025
Spegel
Med konsolbord, rokokostil, höjd: 155 cm
Kondition: lagad stenskiva
Utrop: | 2.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 juli 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
1/7 15:44:07 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsolbord rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27